Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


Obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Miasto Gdynia już po raz szósty organizuje obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Celem obchodów jest promocja ekologicznego transportu i zrównoważonych form przemieszczania się, a w szczególności ruchu pieszego, rowerowego, a także efektywnego energetycznie transportu miejskiego. W tym roku do organizacji obchodów włącza się EDF Polska. W niedzielę 20 września zapraszamy mieszkańców na Skwer Kościuszki, gdzie w godzinach 10-16 Gdynia wraz z EDF przygotują liczne atrakcje, takie jak: darmowa wypożyczalnia i serwis rowerów, występy muzyczne, energorowery, warsztaty ekologiczne, a także liczne atrakcje dla najmłodszych, m.in. teatrzyki, warsztaty plastyczne i muzyczne czy bańki mydlane.

Dodatkowo tego dnia Gdynia wraz z PKT Gdynia  organizuje Europejski Dzień Trolejbusowy oraz Dzień Inicjatywy CIVITAS, które realizowane są w ramach projektu CIVIT@S DYNAMO. W związku z tym na Skwerze będziemy mogli zobaczyć m.in. wystawę trolejbusów oraz odwiedzić punkt informacyjny projektu.

Szczegóły już wkrótce, a tymczasem zachęcamy do zobaczenia jak było w ubiegłych latach :)

 

DSC 0908b

DSC 0871b

zdjęcia: MobilnaGdynia

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Dziś wszystkie drogi prowadzą do morza.🌊🌞 Odpoczywacie? _________________ Fot. Pod niebem szerokim / zdjęcie z nasz… https://t.co/tbypLfuxAD

by Gdynia

Piknik energetyczny – dziś i jutro zaglądajcie na skwer Arki Gdynia! Konkursy z nagrodami, prezentacje pomp ciepła,… https://t.co/0ohf9nPvg1

by Gdynia