Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Zakończenie kampanii ODPROWADZAM SAM 2015

5. czerwca dobiegła końca kampania „Odprowadzam Sam" przeprowadzona w 26 gdyńskich przedszkolach publicznych. Dzieci już od początku akcji (1. kwietnia) były bardzo zaangażowane w zadania związane z kampanią, czyli krótko mówiąc – dbały o środowisko namawiając rodziców lub opiekunów, aby odprowadzali ich do przedszkola pieszo, rowerem lub hulajnogą.

Oczywiście nie wszyscy mieszkają odpowiednio blisko placówek, dlatego w miarę możliwości zachęcani byli także, aby dojeżdżać środkami transportu zbiorowego lub zaparkować samochód w większej odległości i pokonać pozostały dystans pieszo.

Dla zwycięskich grup przedszkolnych zorganizowano pełne atrakcji warsztaty nt. bezpieczeństwa ruchu drogowego z elementami ochrony środowiska. Zajęcia przeprowadzono dla najlepszych grup z pięciu przedszkoli uczestniczących w kampanii, czyli dla przedszkoli nr: 18, 32, 35, 50 i 52.  Na każdych warsztatach obecni byli przedstawiciel Straży Pożarnej oraz Strażnik Miejski i opowiadali dzieciom o swojej pracy oraz pokazywali najważniejsze atrybuty wyróżniające ich zawód. Przedszkolaki chętnie witały funkcjonariuszy, słuchały z zainteresowaniem i zadawały gościom pytania.

                                            

                   

Na zakończenie akcji, każdy przedszkolak, którego grupa brała udział w „Odprowadzam Sam" otrzymał odblaskową maskotkę zająca oraz przypinkę w dumnym napisem „EKO Przedszkolak". Każda grupa otrzymała pamiątkowy certyfikat udziału w kampanii. W ramach podziękowań za udział w akcji, przedszkola otrzymały sadzonki ozdobnych jabłoni do zasadzenia w ogródkach.

           

 

Poniżej galeria drzewek zwycięskich przedszkoli:

Przedszkole nr 18

 

Przedszkole nr 32

 

Przedszkole nr 35

 

Przedszkole nr 50

 

                      

Przedszkole nr 52

 

 

[zdjęcia zamieszczone w artykule: Artbeat]

 

Zobacz inne artykuły:

Zbliżamy się do finału kampanii ODPROWADZAM SAM
Zajęcia edukacyjne w ramach kampanii ODPROWADZAM SAM
Już 1. kwietnia rusza kolejna edycja kampanii „Odprowadzam Sam"!

 

 

 

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: