Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Zapraszamy do czwartej edycji kampanii „Odprowadzam Sam” !

Już po raz czwarty rusza akcja pn. „Odprowadzam Sam".

Akcja ma objąć dzieci w wieku 3-6 lat (urodzone w latach 2009 - 2012 r.). Kampania ma charakter edukacyjno-promocyjny i ma za zadanie zachęcić zarówno dzieci, jak i ich rodziców do regularnego chodzenia pieszo do przedszkola lub szkoły. Akcja rozpocznie się 4. kwietnia i będzie trwała do końca roku szkolnego.

W 2014 roku w kampanii wzięło udział 29 przedszkoli (2998 dzieci), zaś w roku ubiegłym 26 przedszkoli (2301 dzieci). Kampania cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony najmłodszych.
W tegorocznej kampanii planujemy objąć również dzieci uczęszczające do klas „0" w szkołach podstawowych.

Zgłoszenia trwają do 26. lutego br. 

Placówki można zgłaszać w następujący sposób:

- mailowo pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

- telefonicznie pod nr tel. 58 764 40 02,

- faxem pod nr 58 662 28 41.

 

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy - pdf

Formularz zgłoszeniowy - xls

 

Zobacz inne artykuły:

Zakończenie kampanii ODPROWADZAM SAM 2015

Zbliżamy się do finału kampanii ODPROWADZAM SAM 2015

Zajęcia edukacyjne w ramach kampanii ODPROWADZAM SAM 2015

Już 1. kwietnia rusza kolejna edycja kampanii „Odprowadzam Sam"!

 

[Zdjęcie tytułowe: Przedszkole nr 48]

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: