Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Połowa ECC2014 za nami!

ECC2014

Za nami już półmetek rywalizacji European Cycling Challenge 2014. Z dumą możemy stwierdzić, że gdynianie to jedni z najbardziej oddanych rowerzystów w Europie. Gdynia znajduje się obecnie w czołówce Europejskich miast, w każdej z trzech kategorii prezentowanych na https://www.facebook.com/europeancyclingchallenge.

Gdynia, jako miasto z ósmą w kolejności liczbą uczestników, jest trzecia w kategorii liczby kilometrów przejechanych na tysiąc mieszkańców i szósta w kategorii średniej liczby kilometrów przejechanych przez uczestników. Wynik ten można jeszcze poprawić, gdyż nie wszyscy, którzy dołączyli do gdyńskiej drużyny mieli już okazję wsiąść w maju na rower. Warto pomóc Gdyni, gdyż konkurencja nie śpi i ostatnio w całkowitej liczbie przejechanych kilometrów wyprzedziło nas szwedzkie miasto Umea.

liczba uczestnikw

liczba kilometrw na uczestnika

km na 100 mieszkacw

Dodatkową zachętę przygotowali dla was nasi partnerzy:

-Cafeart U Muzyk'uff, specjalnie dla gdyńskich rowerzystów, przygotował Happy Hours. Codziennie, w godz. 13-15 dla wszystkich cyklistów odwiedzających lokal przy ul Derdowskiego, obowiązuje 15% zniżka na jedzenie i napoje bezalkoholowe. UWAGA! Promocja obowiązuje aż do 31 października!

-Ponadto, 31 maja, po wspólnym przejeździe rowerowym podczas pikniku zorganizowanym przy współpracy z Pomorskim Parkiem Naukowo Technologicznym i Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia, odbędzie się losowanie upominków zapewnionych przez naszych partnerów. Wśród nagród są: voucher na kolację w Restauracji Malika, darmowe wejścia do JUMPCITY w Gdyni, gry planszowe ufundowane przez firmę Promotion.pl czy zestawy gadżetów od Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i OPEC.

Gorąco zachęcamy do dalszej jazdy z gdyńską drużyną na rowerze, po jak najlepszy wynik w Europejskiej rywalizacji!

 

 logo wszystkie

[Zdjęcie tytułowe: Maurycy Śmiechrzalski]

lub zaloguj się przez: