Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Już 31 maja gdyński finał rywalizacji European Cycling Challenge 2014!

Facebook Banner 01

W sobotę, 31 maja br., Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia zapraszają na wspólny przejazd rowerowy oraz piknik rodzinny, będące zwieńczeniem majowej rywalizacji European Cycling Challange 2014.

European Cycling Challenge 2014 jest wyzwaniem rzuconym mieszkańcom europejskich miast przez włoską Bolonię. W tym trwającym przez cały maj wydarzeniu, miasta uczestniczące w konkursie rywalizują ze sobą w liczbie przejechanych na rowerze kilometrów.

Miasto Gdynia przyłączyło się do rywalizacji w ramach zadania G1.2 Community projects on SUMP, realizowanego w zakresie projektu unijnego CIVITAS DYN@MO.

Rywalizacja zostanie zwieńczona 31 maja przejazdem rowerowym i mini piknikiem rodzinnym na zielonym terenie PPNT Gdynia, podczas którego nagrodzimy zwycięzców oraz podziękujemy mieszkańcom, którzy przyłączyli się i jeździli rowerem w drużynie gdyńskiej. W programie przewidziano liczne atrakcje oraz występy artystyczne. Wśród uczestników rozlosowane zostaną także nagrody, a wśród nich: voucher na kolację w Restauracji Malika, darmowe wejścia do JUMPCITY w Gdyni, gry planszowe ufundowane przez firmę Promotion.pl czy zestawy gadżetów od Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego i OPEC.

Przejazd i piknik rowerowy – harmonogram:

11:00 – przejazd rowerowy: Skwer Kościuszki – 10 Lutego (cała szerokość ulicy) – Władysława IV – Piłsudskiego – Ślaska - Górskiego – Sportowa – Łużycka – Stryjska – Halicka – Sandomierska – Wieluńska – Łowicka – Sieradzka – Wrocławska – Wielkopolska – Zwycięstwa – Stryjska – PPNT (wjazd na drogę dla rowerów wzdłuż PPNT)
12:00 – rozpoczęcie części oficjalnej / powitanie – p. Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, Pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. polityki rowerowej,
12:05 – powitanie i podziękowanie uczestnikom - p. Maciej Karmoliński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni,
12.15 - powitanie uczestników przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia – p. Michał Rybak
12:25 – pierwsza tura losowania nagród,
12:45 – pokaz tańca irlandzkiego – Szkoła Tańca Irlandzkiego ISTA,
13:15 – podziękowanie partnerom ECC2014 w Gdyni,
13:45 – druga tura losowania nagród,
15:00 – zakończenie pikniku rodzinnego.

Dodatkowe atrakcje, przez cały czas trwania pikniku:

  • Zabawa z Professorem Why, edukacyjną grą działająca na zasadzie rozszerzonej rzeczywistości od CTAdventure,
  • Symulatory lotów – firma Airborn,
  • Trampolina od Jumpcity,
  • Atrakcje dla najmłodszych od Centrum Nauki EXPERYMENT,
  • Możliwość skorzystania z usług zaproszonego foodtrucku oraz rowerowej kawiarni, które zaparkują na terenie PPNT.

Dodatkową zachętę przygotował lokal Cafeart U Muzyk'uff. Specjalnie dla gdyńskich rowerzystów obowiązują specjalne Happy Hours. Codziennie, w godz.13-15, dla wszystkich cyklistów odwiedzających lokal przy ul Derdowskiego obowiązuje 15% zniżka na jedzenie i napoje bezalkohlowe.

UWAGA! Promocja obowiązuje aż do 31 października!

logo ECC sponsorzy

 logo ECC sponsorzy 1

  

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: