Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Dzień #gdyniarowerem już w najbliższą sobotę!

Plakat Gdynia Rowerem.nabloga

 Miasto Gdynia zaprasza na wydarzenie - Dzień #gdyniarowerem, które odbędzie się w sobotę 30 sierpnia 2014 r. w godzinach 11:00-18:00 na alei Topolowej przy Parku Rady Europy w Gdyni. Celem Dnia #gdyniarowerem jest zachęcanie mieszkańców miasta do jazdy na rowerze. Zaproszenie jest kierowane nie tylko do wszystkich miłośników tej aktywności, ale też do tych, którzy rowerową przygodę dopiero chcą zacząć.

W programie Dnia #gdyniarowerem znajduje się wiele atrakcji, m. in.: pokaz miejskiej mody rowerowej, na który stylizacje przygotowują trójmiejskie blogerki, a rowery dostarczy Creme Cycles, trening z grupą kolarską Nexus Team oraz bezpłatne zdobienie, serwis i mycie rowerów. Na młodszych mieszkańców Gdyni czekać będą m.in.: malowanie buziek, zabawa z wielkimi bańkami mydlanymi oraz konkursy z nagrodami. W specjalnie przygotowanym na ten dzień Miasteczku Ruchu Drogowego będzie można zdać egzamin na kartę rowerową i odbyć warsztaty z bezpiecznej jazdy na rowerze. Na licznych stoiskach wystawcy z całej Polski będą oferować akcesoria i modne elementy rowerowe, a amatorzy spożywania posiłków pod chmurką będą mogli delektować się rowerowym menu.

- Z roku na rok mamy w Gdyni więcej rowerzystów. Liczymy, że grono przekonanych do jazdy rowerem mieszkańców naszego miasta będzie się powiększać. To dla nich jest sobotnie święto. Pokazujemy modę na rower z wielu stron: stylowej, sprzętowej, zdrowotnej – mówi Tomasz Banel, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Gdyni.

Pod koniec dnia, ok. godziny 21:00 wystartuje IV Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie In Gremio, który w tym roku wyruszy z alei Topolowej i skieruje się na Witomino i Karwiny.

Akcja #gdyniarowerem rozpoczęła się na początku czerwca i potrwa do jesieni. W ramach działań powstał blog www.gdyniarowerem.pl, mieszkańcy miasta mogli brać udział w konkursie, gdzie nagrodą były miejskie rowery Creme Cycles, a kilka dni temu na ulicach Gdyni pojawiły się kolorowe infografiki zachęcające do jazdy na rowerze.

Więcej informacji na blogu: www.gdyniarowerem.pl

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: