Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Kolejna edycja konkursu „Wyścig przez Polskę”

Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni organizuje w dniach 4.-31. maja br., konkurs pn. „Wyścig przez Polskę", skierowany dla uczniów V klas gdyńskich szkół podstawowych. Konkurs organizowany jest w ramach unijnego projektu CIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility), obecnie realizowanego przez Gminę Gdynia.

Konkurs ma charakter edukacyjno-promocyjny, ma na celu zachęcić młodzież do regularnego jeżdżenia na rowerze i chodzenia do szkoły, jak również promować aktywny styl życia.

Klasy biorące udział w konkursie będą rywalizować w ilości kilometrów pokonanych rowerem lub pieszo. Swoje wyniki będą wprowadzać na stronie internetowej konkursu - pokonując tym samym kolejne odcinki wirtualnej trasy przez Polskę.

 

Najbardziej aktywni uczniowie oraz najlepsze klasy otrzymają atrakcyjne nagrody, m.in. klasowe wyjście do:

  • Adventure Park Kolibki Gdynia,
  • Jumpcity – Parku Trampolin w Gdyni,
  • jednego z gdyńskich kin.

Zgłoszenia

Zgłoszenie udziału szkoły w konkursie należy przesłać mailowo do 1 kwietnia br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. z dopiskiem „Wyścig przez Polskę".

W tytule maila należy podać nr szkoły, w jego treści zawrzeć informacje takie jak: numer szkoły, liczba klas zgłaszanych do udziału w konkursie, liczba uczniów w każdej z klas, imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu wychowawców zgłoszonych klas.

Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa konkursu.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w „Wyścigu przez Polskę"!

Więcej informacji w artykułach: "Wyścig przez Polskę" i Podsumowanie konkursu "Wyścig przez Polskę"

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: