Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Rowerowa Szkoła w Gdyni

Przygotowania do tegorocznego Rowerowego Maja w Gdyni ruszyły pełną parą!

Coraz więcej uczniów gdyńskich szkół podstawowych jeszcze przed rozpoczęciem akcji przyjeżdża do szkół na rowerze, hulajnodze czy deskorolce, czemu dodatkowo sprzyja wiosenna aura.

By droga do szkoły dla młodych rowerzystów była jak najbezpieczniejsza, gdyński Zarząd Dróg i Zieleni kolejny rok z rzędu organizuje zajęcia pn. „Rowerowa szkoła", mające na celu przygotowanie młodych rowerzystów do bezpiecznego poruszania się w ruchu miejskim.

Zajęcia składają się z części teoretycznej i praktycznej.

W części teoretycznej uczniowie zapoznają się z zasadami ruchu drogowego, obowiązkowym wyposażeniem roweru oraz technikami bezpiecznego poruszania się i parkowania.

Zajęcia praktyczne obejmują przejazd po drogach rowerowych oraz ulicach w okolicy szkoły, trening poprawnego wykonywania manewru skrętu w lewo oraz poruszania się w normalnym ruchu miejskim zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

W tegorocznej edycji bierze udział 20 klas z 10 gdyńskich szkół podstawowych, czyli ok. 500 uczniów.

Zgłoszenia do Rowerowej szkoły odbywały się wraz z tymi do kampanii Rowerowy Maj - decydowała kolejność zgłoszeń, gdyż jedynie 10 pierwszych szkół może wziąć udział w zajęciach.

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: