Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Trwają zapisy do IV Olimpiady o Puchar Prezydenta Gdyni.

olimpiada InGremio

Trwają przygotowania do czwartej (ale ten czas leci!) już edycji wydarzenia, które w zeszłym roku cieszyło się rekordowym zainteresowaniem i zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez dzieci i młodzież, które uwielbiają jeździć na rowerze!

Ważne!
Pierwotnie termin Olimpiady kolidował z zawodami z serii "Puchar Gdyni". Dzięki współpracy z organizatorami udało się przenieść zawody rowerowe zaliczane do Pucharu Gdyni.

Mamy nadzieję, a wręcz jesteśmy pewni, że w tym roku rywalizacja będzie tak samo intrygująca jak w pierwszych trzech edycjach wydarzenia. Analizując poprzednie wydarzenia podtrzymujemy zmiany wprowadzone rok temu:

  • Możliwość zgłoszenia uczestnika i jego start bez opieki nauczyciela WF – konieczna jest wtedy obecność rodzica (opiekuna prawnego). W przypadku takiego zgłoszenia uczeń musi posiadać ważną legitymację szkolną!
  • Zdjęcie limitu zgłoszeń z jednej placówki edukacyjnej – w wielu szkołach liczba chętnych przewyższała dozwolone miejsca zapisowe, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i zapraszamy więcej osób do uczestnictwa!
  • W tym roku będziemy prowadzić wyścigi w znanej lokalizacji – miejscem startu i mety będzie Witomino – przy ul. Sosnowej.

Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów: www.olimpiada.ingremio.edu.pl

Najbliższy termin
• 7.06.2017 r. – Zgłoszenie zawodników i przesłanie danych osobowych zawodników
• 8.06.2017 r. – Ogłoszenie list startowych
• 8.06.2017 r. – Przesłanie do szkół potwierdzeń uczestnictwa w zawodach
• 10.06.2017 r. (godzina: 9.00) – Rozpoczęcie rejestracji uczestników z 1 kategorii wiekowej

 OlimpiadaR-kopia

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: