Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


ABC konkursu "Do pracy jadę rowerem" 2013

Banner Konkursu rowerowego

Celem konkursu jest zachęcanie pracowników firm, mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni, do podróżowania do miejsca pracy rowerem. Poprzez promowanie roweru, jako środka transportu w codziennych podróżach chcielibyśmy pokazać, że jest on konkurencyjną i przyjemną alternatywą do przejazdów samochodem.

CZAS TRWANIA KONKURSU
20 maja 2013 do 22 września 2013

KTO BIERZE UDZIAŁ W KONKURSIE?
W konkursie bierze udział 18 firm, a wśród nich: Akademia Morska w Gdyni, Asseco Poland S.A., Biuro Planowania Przestrzennego, Centrum Współpracy Młodzieży, Energomontaż - Północ Gdynia Sp. z o.o., Fota SA, GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o., Gimnazjum nr 1, In gremio, Szpital Św. Wincentego a Paulo, Makro Cash and Carry, Miejska Biblioteka Publiczna, Misys, Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o., WNS Global Services, Urząd Miasta Gdyni, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni.

NA CZYM POLEGA „DO PRACY JADĘ ROWEREM"
Za każdym razem, kiedy uczestnik konkursu przyjedzie do pracy lub wróci z pracy na rowerze rejestruje swoją podróż poprzez stronę internetową konkursu www.konkursrowerowy.pl

Strona internetowa konkursu rowerowego

Uczestnicy konkursu regularnie podróżujący do pracy na rowerze będą nagradzani poczęstunkiem, w formie tzw. „śniadania rowerowego" – kanapek, drożdżówek i owoców. Ponadto, uczestnicy którzy odbędą najwięcej podróży rowerem i przejadą największą liczbę kilometrów w czasie trwania konkursu, otrzymają bardzo atrakcyjne nagrody główne o wysokiej wartości pieniężnej.

DODATKOWE MATERIAŁY
Każdy uczestnik konkursu otrzymał „pakiet startowy" w skład którego wchodził wodoodporny pokrowiec na siodełko rowerowe oraz lampki rowerowe.

Gadżety konkursu rowerowego

Każda firma biorąca udział w konkursie otrzymała również plakat informacyjny.

Plakat konkursu

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem konkursu.

[zdjęcia: materiały ZDIZ]

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: