Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Do pracy jadę rowerem 2018 - startuje konkurs na dwóch kółkach

rowerzysta i koła na mobilną

W zeszłorocznej edycji wzięło udział 1 529 pracowników z 179 gdyńskich firm. Odbyli oni 83 056 podróży, pokonując 732 175 km rowerem, oszczędzając ponad 113,5 ton CO2, które zostałyby wyemitowane do atmosfery, gdyby ten sam dystans przejechali samochodami. Zapisy do tegorocznej edycji możliwe będą już od 2 marca. Konkurs ruszy 3 kwietnia. Natomiast zwycięzców poznamy pod koniec września.

Celem konkursu jest zachęcenie pracowników firm, mających swoją siedzibę lub oddział na terenie Gdyni do podróżowania do pracy rowerem.

Jak to działa? Uczestnicy rejestrują swoje podróże do/z pracy rowerem na stronie internetowej konkursu (podróż do pracy = 1 podróż, podróż z pracy = 1 podróż). Ci najbardziej aktywni mają możliwość cotygodniowego otrzymywania „śniadania rowerowego".

Rowerzyści, którzy odbędą min. 35 podróży lub przejadą min. 280 km do/z pracy rowerem będą mieli możliwość wylosowania jednej z 30 nagród pieniężnych o wartości 500 zł każda. Ponadto wyróżnione zostaną firmy, które osiągną najlepsze wyniki w sześciu kategoriach konkursowych.

- Chcemy aby uczestnicy konkursu wyrobili u siebie nawyk korzystania z roweru i pamiętali, że to również środek transportu, w tym wypadku w codziennych dojazdach do pracy - powiedziała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Infoboksie Urszula Senk z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Aby zgłosić udział firmy w konkursie wystarczy zarejestrować ją na stronie internetowej "Do pracy jadę rowerem". Następnie pracownicy zainteresowani udziałem w akcji zakładają swoje profile na tej samej stronie. Rejestracja możliwa będzie od 2 marca aż do dnia zakończenia konkursu, czyli do 16 września 2018 roku. Zwycięzców poznamy pod koniec września.

Regulamin 2018

Źródło: gdynia.pl

 

  • Sympatyczny konkurs - szkoda tylko, że dotyczy jedynie Gdyni. Owszem mieszkam w Gdyni, ale pracuję w Sop.Kam.Potok. Cały rok, jeśli dopisuje pogoda dojeżdżam rowerem do pracy lub z pracy, lub w obie strony:). Świetnie, że rower może jechać za free skm-ką, bo gdy czas lub pogoda nie pozwala - mogę podjechać chociaż do stacji.

    około 6 lat(a) temu
  • Paragon Fiskalny

    Sympatyczny konkurs. Szkoda tylko, że rower nie zmieści się do PKMki przez durne ograniczenia techniczno-legislacyjne i bezduszną postawę kierowników składów. Szkoda, że nie ma gdzie zostawić roweru przy największych Gdyńskich pętlach autobusowych i węzłach przesiadkowych. Szkoda, że wciąż nie da się szybko przejechać rowerem z Leszczynek na Obłuże. Szkoda, że od zeszłego roku nie powstały żadne nowe ścieżki rowerowe. Szkoda, że nie da się przejechać przez miasto jednym, spójnym i bezpiecznym DDRem. Szkoda, że nikt nie dba o ścieżki leśne. Szkoda, że budując nowe chodniki i schody nikt nie myśli o rowerzystach.

    Aktywiści kanapkowi - wystąp! Znów jak co roku będziemy zaklinać rzeczywistość rowerową w Gdyni. :D

    około 6 lat(a) temu
lub zaloguj się przez: