Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Rekordowa kampania "Do Pracy Jadę Rowerem"

Dojeżdżają na rowerach, jedzą zdrowe śniadania i… kręcą kilometry na konta swoich firm! Trwa już dziewiąty tydzień gdyńskiej kampanii „Do pracy jadę rowerem”, a pracownicy już teraz przejechali na dwóch kołach ponad 400 tysięcy kilometrów! Padły już inne rekordy, w tym ilości zgłoszonych firm – jest ich aż 290.

To wyjątkowa edycja kampanii, naznaczona kolejnymi rekordami, chociaż do jej zakończenia jeszcze daleko. „Do pracy jadę rowerem”, która w Gdyni mobilizuje do przesiadki na jednoślady trwa już po raz siódmy i notuje w tym roku kolejny progres. Do zdrowych dojazdów do pracy daje się przekonać coraz więcej gdynian i coraz więcej firm prowadzących swoją działalność na terenie miasta.

822 – dokładnie tyle „rowerowych śniadań" jest przygotowywanych podczas dziewiątego tygodnia trwania kampanii „Do pracy jadę rowerem". Co w dużym uproszczeniu oznacza, że właśnie tylu pracowników gdyńskich firm tydzień wcześniej odbyło co najmniej sześć podróży na linii dom-praca na rowerze! Liczba od samego początku tegorocznej akcji stale rośnie – w pierwszym tygodniu śniadanie dostało 271 osób - i nic nie wskazuje na to, żeby wynik się jeszcze nie poprawił.
 
- Z puli na całą kampanię, czyli łącznie 8550 śniadań przekazaliśmy już ponad połowę, dokładnie 52 procent – mówi Agata Lewandowska z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni, która koordynuje kampanię „Do pracy jadę rowerem”.

Tegoroczna odsłona rowerowej akcji w Gdyni bije też inne rekordy. Pierwszy z nich padł już w pierwszym dniu i dotyczy liczby zarejestrowanych firm – w maju jest ich już łącznie 290 i może być jeszcze więcej! Dla porównania warto wspomnieć, że rok wcześniej było ich dokładnie 179. Aktualnie z dojazdów do pracy na rowerze skorzystało już 1967 osób, a jak pokazują bieżące statystyki - najwięcej z nich pracuje w dużych firmach. Na razie na czele jest stocznia Crist, której pracownicy zaliczyli już ponad 2000 przejazdów. Dogonić stoczniowców będzie też próbował gdyński oddział Thomson Reuters oraz Trefl.
 
Cały czas można jeszcze dołączyć do kampanii i zgłaszać kolejne firmy – wystarczy zarejestrować się na stronie www.dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl. Same zasady zliczania rowerowych dojazdów są proste i przejrzyste.
 
- Każdy zarejestrowany w kampanii pracownik wpisuje swoje podróże do pracy i z pracy rowerem na stronie internetowej konkursu. Rowerzyści, którzy odbędą w tygodniu minimum 6 podróży otrzymają w kolejnym tygodniu roboczym „śniadanie rowerowe" Każdy, kto w czasie trwania akcji odbędzie minimum 35 podróży lub przejedzie minimum 280 km rowerem oraz weźmie udział w oficjalnym zakończeniu konkursu będzie mieć możliwość wylosowania jednej z 30 nagród pieniężnych – wyjaśnia zasady kampanii Agata Lewandowska z Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni.

Dodatkowo co kilka tygodni ogłaszane są konkursy, w których można wygrać na przykład gadżety Mobilnej Gdyni i vouchery. Kampania „Do pracy jadę rowerem” potrwa aż do 16 września. W zeszłym roku liczniki akcji stanęły na ponad 732 tysiącach przejechanych kilometrów i 1529 pracownikach!

Oto loga części z firm, które uczestniczą w kampanii:

Źródło: gdynia.pl

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: