Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Rowery towarowe w okresie pandemii

 

CoBiUM logo

Miasto Gdynia w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk uczestniczy w projekcie CoBiUM – Cargo Bikes in Urban Mobility. Projekt ma na celu poprawę zrównoważonych usług transportowych, tj. zmniejszenie ruchu, hałasu oraz zanieczyszczeń. Rowery cargo to bardziej zielone miasta i wygodny transport dla lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i mieszkańców.

Rowery cargo zakupione w ramach projektu CoBiUM są dostępne do wypożyczenia bezpłatnie dla wszystkich gdyńskich przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych, a także pracowników jednostek miejskich takich jak urzędy czy placówki oświatowe. Lokalne restauracje mogą dostarczać posiłki lub realizować małe dostawy w efektywny energetycznie i przyjazny środowisku sposób.

Jedną z restauracji, która skorzystała z naszej oferty jest Muszla, zlokalizowana na Placu Grunwaldzkim. Rower służy im do realizowania dostaw do restauracji. Muszla Gdynia zainicjowała akcję #gastropomaga, angażując w nią wiele innych lokalnych restauracji, polegającą na dowozie posiłków pracownikom Szpitala Miejskiego w Gdyni, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gdyni, a także Szpitala Zakaźnego w Gdańsku.

Rowery towarowe są także wygodnym środkiem transportu dla mieszkańców, nie tylko gdy przychodzi czas na duże zakupy. Silnik elektryczny i duża skrzynia ładunkowa sprawiają, że duże ładunki są łatwe do przewiezienia a sama wyprawa do sklepu czy na działkę staje się przyjemniejsza.

Serdecznie zapraszamy do rezerwowania, wypożyczania i testowania rowerów cargo! Po każdym wypożyczeniu rowery będą dezynfekowane.

Wszelkie informacje na temat rowerów oraz formularze rezerwacyjne znajdziecie pod adresem:
https://mobilnagdynia.pl/rowercargo

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułem na stronie programu Interreg w języku angielskim: https://southbaltic.eu/welcome/-/asset_publisher/1rcmb5WovSc0/content/cargo-bikes-supporting-those-in-need-thanks-to-interreg-funds

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: