Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


Zapraszamy na II Festiwal Rowerowy

festiwal rowerowy

Już 30 marca 2014 r., w godzinach 10-18, w Hali AWFiS w Gdańsku Żabianka odbędzie się II Festiwal Rowerowy. Swoje stoisko na festiwalu, jako jeden z partnerów tego wydarzenia, będzie miało również Miasto Gdynia. Będzie tam można m.in. dokonać rejestracji do gdyńskiej drużyny European Cycling Challenge 2014, w konkursie rowerowym, w którym Europejskie miasta rywalizują ze sobą w liczbie przejechanych na rowerze kilometrów.

II Festiwal Rowerowy jest imprezą cykliczną, skupiającą producentów, dystrybutorów oraz sklepy i serwisy rowerowe. Po sukcesie zainaugurowanej w 2013 roku pierwszej edycji, organizatorzy zdecydowali się na organizację kolejnej, która dzięki nawiązanym kontaktom i zdobytemu doświadczeniu jest przygotowywana z dużo większym rozmachem, zarówno jeśli chodzi o liczbę uczestniczących firm jak i zakres tematyczny. Wśród wystawców znajdują się zarówno firmy działające na rynku lokalnym, jak również znane i cenione na całym świecie marki. Festiwal adresowany jest do przedstawicieli szeroko rozumianej branży sportowo-rekreacyjnej oraz do miłośników aktywnego, ekologicznego i zdrowego wypoczynku. Oprócz przewodniego tematu jakim są oczywiście nowości rynku rowerowego, na odwiedzających będzie czekało wiele dodatkowych atrakcji. Wśród nich należy wymienić konkursy, w których można wygrać m.in. markowe rowery i wycieczki do Szwecji.

Nie zapomniano również o najmłodszych, specjalnie dla których powstanie miasteczko ruchu drogowego, tor z gokartami na pedały, strefa aktywności dziecka, czy ścianka wspinaczkowa. Dorośli z kolei będą mieli możliwość przetestowania rowerów elektrycznych, sprawdzenia wydolności fizycznej i wzięcia udziału w pokazowych treningach spinningowych. Specjalną atrakcją tegorocznego Festiwalu będą pokazy przygotowane przez Igora Tracza - Mistrza Świata i Europy w wyścigach psich zaprzęgów. Termin Festiwalu nieprzypadkowo zbiega się z inauguracją sezonu rowerowego i z założenia jest radosną i pozytywną imprezą dla ludzi aktywnych, ceniących sobie zdrowy styl życia. Ciekawą propozycją przygotowaną przez wystawców, będzie możliwość zakupu rowerów i sprzętu po bardzo atrakcyjnych cenach.

Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja Festiwalu Rowerowego przyciągnie dużą rzeszę odwiedzających i na stałe wpisze się do kalendarza jako największa tego typu impreza w Polsce północnej.

Bilety: 8zł, uczniowie i studenci: 5zł, dzieci do 12 lat bezpłatnie.

 

[zdjęcie tytułowe: mat. Festiwal Rowerowy]

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Twitter response: "Could not authenticate you."