Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider
 


Gdynia w European Cycling Challenge 2015!

ECC2015

Gdynia weźmie, po raz drugi, udział w międzynarodowym konkursie w European Cycling Challenge. Jest to rywalizacja europejskich miast na liczbę kilometrów przejechanych rowerem w celach transportowych. Nasz udział w kampanii to cześć realizowanego przez miasto projektu CIVITAS DYN@MO w ramach zadania G1.2 Społecznościowe projekty badawcze na rzecz Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP).

Udział w tej zabawie może wziąć każdy, kto porusza się rowerem jako środkiem transportu w granicach Gdyni, bez względu na to, czy są to drogi miejskie czy leśne. Znaczenia nie ma także fakt, czy cała podróż odbyła się w Gdyni, czy tylko jej część. Do klasyfikacji miast będą wliczane te kilometry, które są przejechane na terenie miasta.

1 kwietnia uruchomiona zostanie oficjalna strona konkursu www.cyclingchallenge.eu, gdzie znajdą Państwo informację o Rywalizacji, zasadach i miastach biorących udział w tegorocznej edycji. Będzie tam również możliwa rejestracja do miejskiej drużyny.

Aplikacja, dzięki której uczestnicy ECC2015 będą rejestrować swoje kilometry nazywa się Cycling365 i będzie dostępna dla smartfonów działających na systemach Android, Windows Phone oraz iOS. Od 1 kwietnia będzie dostępna w sklepach dla dedykowanych OS.

Oficjalny hashtag w mediach społecznościowych to #ecc2015eu.

Na zakończenie ECC2015, dn. 31 maja, podobnie jak w zeszłym roku, wraz z partnerami, planujemy organizację przejazdu i pikniku rodzinnego.

Naszą akcję poparli i wsparli: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Centrum Nauki Experyment, OPEC Gdynia, Stowarzyszenie Ingremio, Stowarzyszenie Rowerowa Gdynia, Park Trampolin JUMPCITY, sieć kin HELIOS (HELIOS Gdynia), U7 Gdynia, Cafeart U Muzyk'uff. Serdecznie dziękujemy!

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy śledzenia naszej strony, wkrótce więcej informacji.

„Jedź z Gdynią w ECC2015”

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez:

O projekcie

civitas logoCIVITAS DYN@MO (DYNamic citizens @ctive for sustainable MObility) to europejski projekt realizowany w ramach inicjatywy CIVITAS II PLUS, finansowany z 7-go Programu Ramowego Komisji Europejskiej. Celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie mobilności oraz wymiana wiedzy i.doświadczeń pomiędzy uczestniczącymi w nim miastami: Gdynią, Akwizgranem (Niemcy), Koprivnicą (Chorwacja) i Palmą de Mallorca (Hiszpania). Partnerami w realizacji części gdyńskiej projektu są: Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Ostatnie wiadomości z Twittera

Twitter response: "Could not authenticate you."