Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Ciepło i rodzinnie w Punkcie Spotkań

Gorąca, a nawet upalna (i to nie tylko ze względu na zawrotną temperaturę) atmosfera towarzyszyła uroczystemu otwarciu Punktu Spotkań. W sobotę 4 lipca rodziny z dziećmi, starsi, młodsi, turyści, przypadkowi przechodnie - wszyscy wspólnie świętowali powstanie nowej przestrzeni miejskiej na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Co tam robili?

Mówi się, że to muzyka łączy pokolenia, ale patrząc na zdjęcia z sobotniego wydarzenia, śmiało można powiedzieć, że tu wszystkich zjednoczyły: zabawy, harce i swawole. I to na najwyższych obrotach! Wspólne rysowanie, czytanie pod chmurką, czy jedzenie zdrowych owoców i warzyw okazały się po prostu strzałem w dziesiątkę. Tajemniczy z początku Punkt Spotkań - drewniane schody, rzeczywiście stały się doskonałym miejscem na wypoczynek, ale nie tylko. Przede wszystkim spełniły swoją podstawową funkcję. Sprawiły bowiem, że zabiegane na co dzień osoby, po prostu zatrzymały się. Choć na chwilę.

- Miło jest patrzeć, jak niektórzy siadają tu po to, by poczytać, porozmawiać, a nawet pograć na gitarze - mówi Ania, turystka z Krakowa. - To świetny pomysł, by stworzyć taki projekt, który rzeczywiście sprzyja integracji.

Punkt Spotkań na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni to zwycięski projekt akcji Parkingowa (r)ewolucja. Całość wykorzystuje miejsca parkingowe, które w ten sposób służyć będą wszystkim mieszkańcom i turystom, niezależnie od wieku.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia:

Kopia rew biblioteka

Miejska biblioteka wraz z kącikiem do gier i zabaw.

rew Miejski ogrd 

W pobliżu miejskiego ogródka można było zjeść zmaczne i zdrowe przekąski.

rew katering

 

 rew kcik dla dzieci1

Na Bulwarze Nadmorskim był przygotowany kącik plastyczny dla dzieci, który wzbudził zainteresowanie również wśród nieco starszych :)

Kopia rew kcik dla dzieci2

 

rew Miejsce odpoczynku

Można było również zrelaksować się na kolorowym Miejscu Odpoczynku

 Całe wydarzenie uprzyjemniał zespół muzyczny przygrywający z "Punktu Spotkań"

rew miejski park

 

Zdjęcia zamieszczone w artykule: ZDIZ

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: