Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Usiądź, odpocznij, porozmawiaj

tytuowe

Za nami uroczyste otwarcie Punktu Spotkań, który stanął na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim. A co przed nami? Drugi Punkt Spotkań stanął na ul. Orłowskiej, a na al. Jana Pawła II w Gdyni ustawiliśmy kolejną konstrukcję – PONADTO. Wszystkie projekty odwiedzać możecie do 31 października br. Oznacza to wiele godzin spędzonych na ciekawych rozmach i cieszeniu się „tu i teraz".

Punkt Spotkań - drewniane schody sprzyjające integracji i odpoczynkowi oraz PONADTO – konstrukcja obejmująca m.in. podest widokowy i parking dla rowerów to zwycięskie projekty konkursu Parkingowa (r)ewolucja. Jego celem było przeprojektowanie przestrzeni parkingowych w przyjazną mieszkańcom i turystom przestrzeń miejską.

W pierwszą sobotę lipca br. wspólnie świętowaliśmy powstanie Punktu Spotkań, który pomaga nawiązywać ciekawe rozmowy i pozwala po prostu odpocząć od zgiełku codzienności. Równocześnie w innych miejscach Gdyni stanęły kolejne kreatywne instalacje użytkowe. Dlaczego warto je odwiedzić? Całość służy przede wszystkim temu, by pokazać, jak niewiele trzeba, by zatrzymać się w pędzie. Co więcej, mamy już dowody na to, że te przestrzenie łączą pokolenia, bo przecież... Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Niezależnie od tego, jak lubisz spędzać czas wolny, na pewno znajdziesz tu dla siebie miejsce. Zapraszamy więc aż do późnojesiennych dni na spotkania, które mogą okazać się interesująca przygodą...

Do zobaczenia!

lub zaloguj się przez: