Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Preferencje i zachowania komunikacyjne w podróżach miejskich uczniów gimnazjów i liceów w Gdyni

mobilność w szkołach

W roku szkolnym 2013/2014 przeprowadzone zostały badania marketingowe, na podstawie których przeprowadzono analizy preferencji i zachowań komunikacyjnych w podróżach miejskich uczniów gimnazjów i liceów w Gdyni. Wybór tej grupy użytkowników wynika z obligatoryjności podróży w relacji dom – miejsce nauki i ważnego znaczenia transportu zbiorowego dla tej grupy podróżnych.

Raport zawiera wyniki własnych, pierwotnych badań marketingowych dotyczących preferencji i zachowań komunikacyjnych uczniów gimnazjów i liceów w Gdyni w roku szkolnym 2013/2014. Scharakteryzowano w nim badaną populację. Przedstawiono postulaty osoby zaspokajania potrzeb przewozowych, z uwzględnieniem roweru jako środka transportu. Następnie dokonano ogólnej oceny oraz oceny poszczególnych elementów oferty przewozowej transportu zbiorowego, organizowanego przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz przez PKP Szybką Kolej Miejską w Trójmieście Sp. z o. o. W końcowej części raportu nakreślono kierunki rozwoju transportu miejskiego, zgodne z oczekiwaniami uczniów gimnazjów oraz podsumowano całość rozważań.

Badaniem objęto po jednej klasie z każdego rocznika. Jako instrument pomiarowy wykorzystano ustrukturyzowany kwestionariusz, opracowany we własnym zakresie. Zastosowano metodę ankiety audytoryjnej, poddając uczniów badaniu w ich szkołach.

Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi raportami.

 

Preferencje i zachowania komunikacyjne w podróżach miejskich uczniów gimnazjów w Gdyni

Preferencje i zachowania komunikacyjne w podróżach miejskich uczniów liceów w Gdyni

 

 

 

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: