Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
kontakt-mobilnagdyniao-nas
facebooktwitterPinterest
logowanie-buttonrejestracja-button

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018 - pokaż innym, co robisz!

RightMix Banner

Jeśli jesteś przedstawicielem biznesu, organizacji pozarządzowej, szkoły lub osobą prywatną i promujesz ideę zrównoważonej mobilności w swoim mieście, daj usłyszeć o tym Europie! Rejestrując swoje działanie na stronie MobilityWeek [ENG], możesz stać się częścią kampanii EUROPEAN MOBILITYWEEK.

Po zarejestrowaniu Twoje akcje promujące zrównoważoną mobilność w miastach zostaną wyświetlone na dedykowanej liście EUROPEAN MOBILITYACTIONS. Niezależnie od tego, czy zdecydowałeś się na dojazd do pracy rowerem z sąsiadami, czy też jesteś pracodawcą podejmującym konkretne działania, aby zachęcić pracowników do korzystania z transportu publicznego, Komisja Europejska chętnie pomoże Ci podzielić się historią sukcesu.

Tak długo jak działanie, które robisz, promuje zmianę zachowania w kierunku bardziej zrównoważonej kultury mobilności w miastach i ma charakter promocyjny, a nie techniczny (tj. Innowacje techniczne same w sobie nie zostaną uznane), kwalifikujesz się. Aby zapoznać się z pełną listą zasad uczestnictwa, odwiedź stronę kryteriów kwalifikacji. Skrót zamieściliśmy w tym artykule.

Jak to działa?
Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć profil i wypełnić formularz online [ENG]. Opowiedz nam o akcji promocyjnej, którą organizujesz w Twojej okolicy, mieście, mieście, szkole, organizacji lub firmie.

Co będę z tego mieć?
Dodając MOBILITYACTION, Twoja akcja promocyjna stanie się nie tylko częścią znacznie większej kampanii, ale będzie również widoczna na stronie European Mobility Week. Aby zwiększyć widoczność, będziesz mógł używać pieczęci kampanii i powiązanych materiałów promocyjnych.

Warunki
Rejestracja działań uświadamiających promujących zrównoważoną mobilność w miastach jest otwarta dla wszystkich - zapraszamy do grupy osób, organizacje pozarządowe, partnerów społecznych, instytucje badawcze / dydaktyczne, władze lokalne / krajowe, instytucje publiczne oraz firmy publiczne / prywatne. Działanie może być ograniczone do określonego dnia lub potrwać kilka tygodni / miesięcy. Może się zdarzyć podczas EUROPEANMOBILITYWEEK (16-22 września) lub w dowolnym innym momencie w ciągu roku.

Każde działanie musi spełniać następujące warunki:

  • Formularz rejestracyjny należy przesłać w przejrzystym, standardowym języku angielskim.
  • Działanie musi promować zmianę zachowania w kierunku bardziej zrównoważonej kultury mobilności w miastach.
  • Organizacja promująca zarejestrowane działania nie może być zaangażowana w produkcję ani promowanie jakichkolwiek produktów, działań lub wydarzeń potencjalnie szkodliwych dla obywateli.
  • Działanie nie może być niezgdone z obowiązującym prawem.
  • Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.

Reguły
Będziesz mógł umieścić znaczek kampanii EUROPEAN MOBILITYWEEK w swoich materiałach promocyjnych, które można znaleźć na stronie zestawu narzędzi komunikacji, wraz z zasadami użytkowania.

Prawo do udziału w kampanii EUROPEAN MOBILITYWEEK przyznaje się działaniom jako same podmioty, a nie instytucjom i firmom. W praktyce oznacza to, że powiązane materiały kampanii można wykorzystać tylko na stronach internetowych promujących akcję, a nie na każdej stronie witryny organizacji. Afiliacja z kampanią w żaden sposób nie ma służyć jako poparcie dla komercyjnych reklam, produktów lub usług.

Źródło: mobilityweek.eu

Zdjęcie tytułowe: mobilityweek.eu

 

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: