Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TRANSPORT ZBIOROWY

IMG 2711

Transport zbiorowy

Publiczny transport zbiorowy to powszechnie dostępny regularny przewóz osób wykonywany w określonych odstępach czasu i po określonej sieci transportowej. W Gdyni za organizacje transportu zbiorowego odpowiada Zarząd Komunikacji Miejskiej. Jest in organizatorem komunikacji miejskiej (autobusowej, trolejbusowej i Tramwaju wodnego) i działa w oparciu o model komunikacji regulowanej z elementami konkurencji.

SAMOCHÓD

Krzysztof Romaski witojaska

Samochód

Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia.

ROWER

 DSC9571

Rower


Rower to najwspanialszy pojazd na świecie. Nie wymaga paliwa i nie zatruwa powietrza. Jest tak szybki, że podróżując nim, możesz wszędzie zdążyć.

PIESZY

pieszy

Pieszy

Pieszy to osoba znajdującą się poza pojazdem na drodze i niewykonującą na niej robót; za pieszego uważa się również osobę prowadzącą, ciągnącą lub pchającą rower, motorower, motocykl, wózek dziecięcy, podręczny lub inwalidzki, osobę poruszającą się w wózku inwalidzkim, a także osobę w wieku do 10 lat kierującą rowerem pod opieką osoby dorosłej.

BEZPIECZEŃSTWO

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, podobnie jak w innych miastach odbywają się wielotorowo. W ramach finansowych możliwości modernizuje się niebezpieczne odcinki (np. przebudowa skrzyżowań, zwiększenie widoczności przejść dla pieszych, montaż barier energochłonnych) oraz buduje się nową, bezpieczną infrastrukturę uwzględniającą potrzeby nie tylko kierowców, ale pieszych i rowerzystów.

SUMP

sump

SUMP

Instrumentem pomocnym w realizacji polityki zrównoważonego transportu miejskiego jest Plan Zrównoważonego Transportu Miejskiego, czyli tzw. SUMP (ang. Sustainable Urban Mobility Plan). SUMP określa zestaw działań, które mają w efektywny sposób pomóc w rozwiązaniu problemów transportowych i w zrównoważony sposób zaspokoić potrzeby przemieszczania się ludzi i towarów w miastach.

TRISTAR

tristar

TRISTAR

Tristar – zintegrowany system inteligentnego sterowania ruchem drogowym w Trójmieście, który będzie ułatwiać przejazd i skracać czas przejazdu w aglomeracji. Dwa centra sterowania ruchem będą zlokalizowane w Gdańsku i Gdyni. Natężenie ruchu pojazdów będą śledzić setki kamer, czujników i pętli indukcyjnych.

Kategorie:
Zamknji sliderOtwórz slider


Relacja z Miejskiej Gry Trolejbusowej

W niedzielę 15 maja 2016 r, w zajezdni trolejbusowej PKT oraz na terenie gdyńskich dzielnic Leszczynki i Chylonia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, obchodów 90-lecia Gdyni oraz kampanii promocyjnej trolejbusów z baterią litowo-jonową (w ramach projektu CIVITAS DYN@MO) dla mieszkańców została zorganizowana atrakcja w postaci Dnia Otwartego zajezdni i Gry Miejskiej Trolejbusowej.

W grze udział wzięło 50 drużyn składających się z 2 do 5 graczy (ok. 220 osób), w skład których wchodziła przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Zawodnicy mieli do wykonania 7 zadań, za które zbierali punkty:

-        Zwiedzanie zajezdni trolejbusowej wraz z przewodnikiem

-        Podstawowe szkolenie zakładania odbieraków prądu

-        Uruchomienie podnośnika wozu wieżowego

-        Przejazd testowy najnowocześniejszym trolejbusem

-        Udział w wyścigu sterowanym autem na baterie

-        Stworzenie własnego modelu trolejbusu

-        Poznanie innych miast polskich z czynną trakcją trolejbusową

Atrakcje te umiejscowione były na terenie zajezdni trolejbusowej lub w jej okolicy. Ich lokalizację zawodnicy znajdowali wg specjalnej mapy, którą musieli odszukać w zabytkowym trolejbusie. Dodatkowe pytanie związane z komunikacją trolejbusową ukryte zostały na trasie zadań.

Wygrały i cenne nagrody zdobyły 3 drużyny, które uzyskały najwięcej punktów. Wszyscy uczestnicy cieszyli się z atrakcji i dobrej zabawy.

Na potrzeby gry oraz dla pozostałych zwiedzających PKT uruchomiło dwa dodatkowe połączenia trolejbusowe: zabytkowym Saurerem i najnowocześniejszym Solarisem na bateriach litowo-jonowych.

Gra zrealizowana została w ramach konkursu "Przyjazna dzielnica" dzięki synergii sił  Rady Dzielnicy Gdynia Leszczynki, Fundacji Wspierania i Rozwoju Rodziny WiRR, Małej Agencji Kulturalnej MAK oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej.

Zdjęcia z wydarzenia można znaleźć pod adresem:
https://web.facebook.com/media/set/?set=a.1017258421701911.1073741853.265843193510108&type=1&l=77e7654495

  • Brak komentarzy
lub zaloguj się przez: