Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Mobilna Gdynia powstała w ramach unijnego projektu CIVITAS DYN@MO we współpracy z Politechniką Gdańską. Stroną zarządza Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Urzędu Miasta Gdyni, który odpowiada za formę strony, jej treść, utrzymanie i promocję (m. in. przez profil Mobilna Gdynia na Facebooku, współtworzony wspólnie z Pełnomocnikiem Prezydenta miasta Gdyni ds. Komunikacji Rowerowej i zarządzanym przez Niego Samodzielnym Zespołem ds. Komunikacji Rowerowej). W tworzenie strony Mobilna Gdynia angażują się również współpracujące z nami inne działy Urzędu Miasta Gdyni oraz Zarządu Dróg i Zieleni.

Wszystkich chętnych zapraszamy do współtworzenia z nami treści strony Mobilna Gdynia, poprzez wysyłanie treści pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

→ Kim jesteśmy?

Samodzielny Referat Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością (UZM) w Urzędzie Miasta Gdyni.

→ Co robimy?

Zajmujemy się szeroko pojętym zarządzaniem mobilnością. Nasza działalność ma charakter edukacyjno-promocyjny i ma na celu zmianę sposobu postrzegania samochodu jako głównego środka transportu, poprzez promocję alternatywnych sposobów podróżowania po mieście, tj.: podróże piesze, rowerem lub transportem zbiorowym.

Aby realizować nasze działania jeszcze skuteczniej, aplikujemy o środki unijne na ich dofinansowanie. Zrealizowaliśmy bądź realizujemy następujące projekty:

  • SEGMENT - wykorzystujący segmentację rynku w projektowaniu i realizacji kampanii marketingowych,
  • CIVITAS DYN@MO - złożony z 10 różnorodnych zadań w zakresie wdrażania rozwiązań ITS i ICT, czystych i efektywnych energetycznie pojazdów oraz Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP),
  • CH4LLENGE - wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie SUMP,
  • ENTER.HUB - w ramach niego opracowaliśmy koncepcję rewitalizacji węzła transportowego Gdynia Główna (Plac Konstytucji),
  • FLOW - opracowanie modelu ruchu rowerowego dla Gdyni oraz symualcji ruchu w mieście przy założeniu różnych wariantów, np. strefy pieszej na ulicy Starowiejskiej,
  • FREGHT TAILS - dedykowane miejsca dostaw dla przedsiębiorców w centrum Gdyni,
  • CoBiUM - możliwość bezpłatnego wypożyczenia i testowania rowerów towarowych (cargo) przez lokalnych przedsiębiorców,
  • CityChangerCargoBike - rowery towarowe (cargo) dla użytkowników prywatnych,

Ponadto, koordynujemy uczestnictwo Gdyni w krajowej sieci miast CIVITAS - CIVINET.

Jesteśmy przedstawicielami miasta w opracowywaniu europejskiej Agendy Miejskiej - odpowiedzialni za zadanie dot. miękkich projektów w Partnership for Urban Mobility (PUM).

Współtworzyliśmy i koordynowaliśmy prace nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gdyni (SUMP) oraz jego Planu Działania.

W ramach naszej działalności lokalnej, realizowaliśmy bądź realizujemy szereg kampanii edukacyjno-promocyjnych kierowanych do lokalnej społeczności, między innymi:

Co roku organizujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Gdyni, w tym Dzień bez Samochodu i Dzień Trolejbusowy. W 2018 roku, Ministerstwo Infrastruktury przyznało nam nagrodę za najbardziej innowacyjne wydarzenie związane z obchodami ETZT - Escape Trolley.

 

Kontakt telefoniczny: 58 527 29 80